• |
ide | kryesore

Dalin të tjera VIDEO provokuese të gjyqtares së Elbasanit/ ILD: Të shkarkohet!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka dorëzuar në Këshillin e Lartë Gjyqësor kërkesën për pezullim dhe shkarkim nga detyra të kryetares së gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani. Shkak sipas tij është bërë cenimi dhe diskreditimi i figurës së magjistratit me videot e publikuara në rrjetet sociale.

Kryegjyqtarja e Elbasanit u mor nën hetim nga ILD pasi në media rrodhën disa video nga rrjeti social “Tik Tok”. Në video gjyqtarja shfaqet gjyqtarja që bën gjeste provokuese në zyrën e saj dhe në makinë. Vetë Kapedani ka deklaruar se nuk ka një profil në “TikTok” dhe se nuk ka asnjë dijeni kush i ka publikuar pamjet e saj në rrjet.


Këtë të martë kanë dalë video të tjera të gjyqtares. Gjyqtarja e re shihet teksa këndon e kërcen këngë “të fortësh” duke bërë shenjën e tërheqjes së këmzës së armës dhe në një moment ngre gishtin e mesit. ©LAPSI.al

12 Comments

 1. Elbasani ka nevoje perseri per Kosenin ne kohen e tij ecje rrugeve ne qytet degjoje vetem cicerima zogjsh. Sot kemi Ballen, Qifen, Miss bundren si Kryegjygjtare dhe mafien qe blen vota ne mes te dites me makine pa targa.

 2. Eshte vertete per te arthur keq dhe turp, sa poshte kemi rene si Shoqeri, si Shtet, si Komb…
  Lincimi qe po i behet kesaj gjygjtare tregon edhe nje here Ligesine, Dashakeqsine, dhe injorancen e Shqipetareve.
  Ne vend qe te gjykohet per punen e saj se gjygjtare tjetra gjykohet per faktin se ben video si pjeshke adoleshente.
  Ka me 10-tra gjygjtare e prokurore (per te mos thene me 100-ndra) qe po abuzojne me detyren, qe po nxjerrin vrases si Lulzim Berisha me shoke, qe po mbyllin dosje korrupsioni Miliona €, qe po zhvasin Shqiptaret, etj… por nuk meret njeri me to, njerezit idiota e trushplare rendin te lincojne nje gjygjtare vetem per faktin se ben video si pjeshte.
  Del dhe ministra e Drejtesise e cila per veten e saj qendron ne hotele 900€ nata, dhe pa pike turpi kerkon qe ti hetohet pasuria, une nuk i kam pare te gjitha vidiot, vetem 2 kam pare, dhe aty u dukte se gjygjtarja kishte veshje Gucci, e cila nuk eshte nje firm shume e shtrenjte (ben skonto 50-70%), aq me teper kur e krahason me firmat qe perdorin nje pjese e grave qe jane ne parlament, ku vetem nje cante kushton mbi 4000€.

  1. E gjeten problemin ne gjykata, dhe sidomos ne elbasan

   Kjo gjyqtare shpreh nivelin e shoqerise, qe ben video etj

   Por kjo eshte shume pak per ta vleresuar si gjyqtare

   sjellje adoleshentesh biles adoleshentesh te perkedhelur

   POR mos harro kemi nje shtet fasade dhe nje ILD qe merret me shfaqjet e huaja, apo jo etike.

   pra kemi nje ILD tiktoku , nje shtet tiktoku, nje shtet ky kryebashkiaku VELIAJ heq me photoshop ndertesat qe ia kane zene frymen kulles se Ores ne Tirane, pikerisht me lejet qe ai vete ka dhene

   ku eshte lincimi per kryebashkiakun???

   Ripjellja ka bere nje shtet pacavurre, ku ne fakt, kjo gjyqtare i ben nder , ne mes te shemtirave sigurimse , ripjellese, dhunes , dhe agresivitetit te bandave dhe abuzimit te shtetit, kjo kareline gjyqtare sjell nje doze mendjelehtesie , pjeshkezimi, shtensionimi ne fakt…ne raport me elbasanin kjo gjyqtare eshte OK. Ne raport me Ramen, Veliajn, Dvoranin, Krajen, edhe me mire.. …

   Tani nese na rren mendja se Elbasani eshte Helsinki dhe Shqiperia eshte Danimarke a Suedi atehere s’na e ka fajin pjeshkellonja gjyqtare por truri jone qe ben halucinacione… te frikshme

   realisht duhet te reagohet me me shume force dhe ze per prokuroret e SPAK dhe gjyqtaret qe burgosin kontrolloret e rinasit apo sekusostrojne Lapsi.al sesa nje pjeshkellonje karafile elbasani…

   te fala suel celes, tao balles , qazos dhe llondrit te vet, sanxhaktarit (elitat 😀 😛 udheheqese te elbasanit)

  2. Nnerez si ju jane degjenerata dhe pederast.
   Plehra dhe Drogaxhinj. Ne cdo vend te Botes do ta kishin marre pee leah koke kete pleher. Eja shikoje ne Amerike si ta bejne radiografine te personalitetit qeveria amerikane vetem per nje pune re thjeshte ne qeveri dhe jo te jesh kryegjyqtare. Keta llogace, baxhella, ahkerdhata dhe ata qe e mbeshtesin kete kalbesire te pastrohen njehere e mire nga Shqiperia

 3. Kjo është fytyra dhe morali i shoqërisë shqiptare. Po kjo gjyqtarja duhet të ketë edhe probleme psiqike. Ajo nuk e ndjen veten drejtuese të një institucioni drejtësie…..ka dominante tjera…..teoria e Frojdit e shpjegon më mirë këtë sjellje të saj…… “të reformës në drejtësi”.

 4. Kjo është fytyra dhe morali i shoqërisë shqiptare. Po kjo gjyqtarja duhet të ketë edhe probleme psiqike. Ajo nuk e ndjen veten drejtuese të një institucioni drejtësie…..ka dominante tjera…..teoria e Frojdit e shpjegon më mirë këtë sjellje të saj…… “të reformës në drejtësi”.

 5. Nuk eshte qe te merremi me kete zhele , kjo eshte viktim e vesit.
  Po shembulli qe veteytem vesi ec ne kete vend . kryeministri ne detyre eshte promovues i kuckave ,e veseve , per te marre nje post ne qeverine e perversit duhet te keshe shkalle te larte vesi .
  te gjithe min pa asnji merite po vetem te perdorura nga gjithologu dhe maskarenjte qe i rrin rrotull.
  reforma ne drejtesi nje domosdoshmeri per kete vend te rraskapitun eshte qe sistemi i drejtesise te jete i nenshtruar nga perversi , e me shume se nenshtrohen kuckat , mendje lehtat , askushet , ju plase dhe cipa dhe i postojne per tu vetdemasku.

 6. Njerez si ju jane degjenerata dhe pederast.
  Plehra dhe Drogaxhinj. Ne cdo vend te Botes do ta kishin marre per lesh koke kete pleher. Eja shikoje ne Amerike si ta bejne radiografine te personalitetit qeveria amerikane vetem per nje pune re thjeshte ne qeveri dhe jo te jesh kryegjyqtare. Keta llogace, baxhella, ahkerdhata dhe ata qe e mbeshtesin kete kalbesire te pastrohen njehere e mire nga Shqiperia

 7. Shqiperia do nje Enver Hoxha se jane Deogaxhinjte si ata qe mbrojne kete baxhellen dhe karakurvat si kjo qe po e shkaterrojne Shqiperine. Morali eshte baza kryeaore e nje Shoqerie. Perendimi me Ameriken ne Krye po vdea ndersa Lindja po Triumfon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.