• |
ide | kryesore

Apeli heq masën e arrestit për kontrollorët e Rinasit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Apelit të Tiranës ka dhënë masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për dy kontrollorët Munih Mezini dhe Armand Fezga, që deri tani shkalla e parë i kishte lënë nën masën e arrestit të shtëpisë.


Edhe për kontrolloren Flora Ndreca mbetet në fuqi masa e detyrimit të paraqitjes, pas ngjarjes së ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku ata shpallën gjendjen e paaftësisë së përkohshme për punë, e cila u interpretua si një grevë nga qeveria, dhe ku pati përplasje për disa ditë me radhë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.