• |
ide | kryesore

Pas Ramës, Zaev niset në Turqi për të takuar Erdoganin

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka udhëtuar drejt Turqisë ditën e sotme. Vizita e tij vjen fill pas asaj 2-ditore të Ramës.

Së bashku me Zaevin ishte dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe teksa një takim ai bëri me Presidentin turk, Erdogan.


Zaev ka shprehur interesim për investimet nga kompanitë turke në Maqedoninë e Veriut dhe thellimin e lidhjeve tregtare e ekonomike.

1 Comment

  1. Amerika ende ska perdorur masat e Thesarit Amerikan ne Shqiperi. Por na ka dhene nje njoftim. Nese kjo ndodh, cdo banke filial i nje banke te huaj ne Shqiperi, qe do prek lekun e te korruptuarve do rrezikoj te demtoj dhe memen e saj ne perendim. Asnje subjekt qe perdor dollare amerikan nuk ben transaksione me ata ne listen OFAC. Kudo qofte.

    Prandaj Bullgarine ju ftoj ta merrni si paralajmerim. Amerika ka nje fuqi tjeter te madhe pervec DASH qe te shpall non grata, ajo eshte Thesari Amerikan. Dhe ai eshte vertete i frikshem per kedo qe e sfidon qofte dhe ne nje dollar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu