• |
ide | kryesore

Pas humbjes së garës për kryetar, Shehaj sfidon Bashën: PD nuk është ndarë ndonjëherë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati për Kryetar të Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka folur mbi zgjedhjet në selinë blu. Në emisionin “Opinion”, Shehaj u pyet lidhur me deklaratat e Bashës që kërkoi bashkëpunim me sfidantët e tij në garë për qëllimet e përbashkëta të betejës kunder Rames.


“Ne bashkë, në një parti jemi. PD nuk është ndarë ndonjëherë”, – tha Shehaj duke ironizuar me thirrjen pa kuptim te kryedemokratit Basha qe e sheh garën per kryetar is perçarje.
Ai tha se 15% e votave nuk reflekton mbështetjen që ai ka në parti, por evidentoi ato që i konsideron si parregullsi të 13 qershorit.


“Rezultati është i qartë. Pritshmëritë e mia ishin shumë më të mëdha. Basha vazhdon të jetë kryetari i PD. Sigurisht 15% nuk reflekton mbështetjen që unë kam në anëtarësinë e PD-së.

Ka pasur parregullsi, kryesisht kanë qenë të lidhura me faktin që dhjetëra-mijëra demokratë janë përjashtuar, nuk kanë qenë në lista, dhe nuk kanë mundur të votojnë. Vëzhguesit e mi nuk kanë pasur mundësi të verifikojnë kush po voton”, – tha Shehaj. ©LAPSI.al

7 Comments

 1. Edhe nga llaku i flokeve dhe jo me….
  Pffffffffffffffffffffffffffffff
  Çfare turpi e ka mbyt kete vend… te bekuar…. sejcili me… se tjetri…

  1. Ca loje ishte o te qifsha robt. Shif lojen qe me regji alla Kim Jong Unshe kongres ne stadium me liderin shpirteror Mulla Omar Paulin Ramazanin.

   Te qifshin buçen ato qe ti i etiketon cecene o zvarranik.

 2. Nëse Basha dorëzohet nga presioni i SHBA, siç dhe premton me zë të ulët nëpër takime me diplomatë, dhe hyn në konflikt me Berishën, për ta nxjerrë atë nga grupi parlamentar, ai është duke bërë një histori të re të Partisë Demokratike dhe të vetën personalisht.

  Por për ta bërë këtë, ai duhet çojë partinë në zgjedhje dhe të marrë mandat për këtë histori të re.

  Personalisht jam në krah të tij, nëse ndërmerr aktin e dytë, por jo të qëndrojë në krye të PD me votat e siguruara nga Berisha, si garant i tij.Ai qe ka qire te gjithe shpellkaret e cecenet qe kane qarkulluar ne pd keto 20 vjetet e fundit dhe ti o shpellkar byrektor nuk be perjashtim

 3. Basha tashmë është gati “për betejën” kundër Edi Ramës dhe “klikës së tij” për masakrën zgjedhore të 25 prillit sikurse i cilëson ai zgjedhjet, po dalin një nga një elementë shokues nga masakra që vetë Lulzim Basha realizoi mbi kundërshtarët brenda PD në zgjedhjet e 13 qershorit.

  Nuk kishte ndodhur që në kohën e Enver Hoxhës që të ndalohej vota e një qytetari, kur të “deklasuarve” të atëhershëm u ishte ndaluar vota për frontin dhe gjykatat pasi ishin armiq të partisë dhe klasa të përmbysura.

  Ditën e dielë, Basha ia kaloi Enverit, pasi anëtarë të PD u ndaluan të të votonin në zgjedhjet për kryetarin e partisë

 4. Dhe historia vazhdon me patronazhistë.Po ato fjalë po ato sllogane.Dhe më e keqja që me epitet që i bëhen të tjerve bëjnë propagandën pro sërbe e diskrinuse ndaj veriut!!!Këtë kërkojnë sërbë e grekë.Të vërë përballë veri jug siç kanë bërë gjithmonë me faktin që elita është jugu vorioepir dhe veriu injorant të jetë nën tutelën(pushtimin)serb.Dhe gjithmonë e kanë ushtruar me ndihmën e të kuqve të jugut dhe vazhdojnë ta bëjnë me Ramën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.