• |
ide | kryesore

Autobuzi del nga rruga në Tiranë, të paktën një i plagosur

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Mesditën e sotme, një autobus urban plot me pasagjerë ka dalë nga rruga duke përfunduar në trotuar. Ngjarja ndodhi në zonën e nëntë-katësheve në Tiranë.


Një person raportohet se ka mbetur i plagosur.


Shkak i aksidentit mësohet se është mosfunksionimi i sistemit të frenimit.

2 Comments

  1. Ore cfare behet keshtu, pse i lejon Plehu i Bashkise, keta hajduto-burgaxhinj ordinere medemek “pronare” te urbaneve, qe te livadhisin keshtu xhanem?!
    Vetem shikoni tymin qe nxjerrin duket sikur punojne me qymyr, per kontroll teknik as qe behet fjale sepse cojne vetem 1 autobuz dhe i nderojne vetem targat.
    Po per rregullat e cov-19, shikojini si i shtypin hallexhinjte si kuti sardelesh.
    O Plehu i Bashkise, ti ia ke marre parate kur u ke dhene koncesionet (merr nga 100.00€/vit per cdo linje rrushfet), tani mbyllja linjat dhe jepja hajduteve te tjere!

  2. Nuk e kq fajin plehu i bashkise por ai topja e kolaudimit qe e beri kolaudimin e autobusave nga 1 here ne 6 muaj, ne 1 here ne 24 muaj.

    A me te lumte o Blendi Gonxhe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu