• |
ide | kryesore

VIDEO/ Meta luan me top buzë detit pas shkarkimit nga parlamenti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Këto ditë të nxehta qershori, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vendosur t’i kalojë në bregdet.


Pasditen e së martës kreu i shtetit është filmuar duke luajtur me top në plazh, në zonën e Gjirit të Lalzit.


Presidenti shfaqet i relaksuar, ndërsa nuk e ka problem edhe privatësinë, pasi vendi ku ka zgjedhur të qëndrojë është i mbushur me pushues.

Pak ditë më parë Kuvendi e shkarkoi nga detyra me 104 vota pro për shkelje të rënda të Kushtetutës.

Vendimi i ka kaluar tashmë Gjykatës Kushtetuese. ©LAPSI.al


5 Comments

  1. Konkretisht, nga viti 2007 deri në vitin 2013, të ardhurat e Argitës nga fakultetet private janë 314 mijë euro. Në vitin 2011 ka shënuar nivelin më të lartë, duke deklaruar 8.4 milionë lekë ose 84 mijë USD dhe 35 mijë euro nga mësimdhënia në fakultetet private.

    Nga viti 2014, kur Berisha nuk ishte më në pushtet, deri në mars të vitit 2019, Argita Berisha deklaron vetëm 7.5 milionë lekë ose rreth 61 mijë euro të ardhura nga fakultetet private. Nivelin më të ulët të të ardhura e ka shënuar në vitin 2016 me 1 milionë lekë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *