• |
ide | kryesore

Studimet e fundit mund të trondisin pallatin mbretëror dhe jo vetëm

-Instant, Paparazzi, Slider

Për më shumë se tridhjetë vjet, thashethemet kanë ndjekur të kaluarën e Princit Harry, djali i dytë i Lady Diana dhe Princit Charles. I ndryshëm nga William në të gjitha aspektet, si nga temperamenti ashtu edhe nga tiparet fizike, Harry për këto arsye ka qenë gjithmonë “i dyshuar” nga njerëzit dhe nga vetë familja mbretërore. Shumë ekspertë dhe njohës të gjykatës janë përpjekur të hetojnë dhe t’u japin një shpjegim të gjitha thashethemeve për atësinë e princit.


Harry, mund të mos jetë djali i princit Charles, por ai mund të jetë djali i një prej të dashurve të shumëpërfolur të Lady Diana. Ky thashethem ka ngelur i pa zgjidhur, por së fundmi pretendohet të jetë gjetur një pjesë e së vërtetës.


Në një artikull të botuar në Nuovo, u hap një parantezë mbi këtë temë delikate. Në lidhje me këtë ka folur Ezio Denti, i cili me profesion është një hetues privat dhe kriminolog.

Ky është një studim biometrik që hetuesi kreu në fytyrat e Princit Charles dhe James Hewitt, i dashuri historik i Lady Diana-s, të cilin thashethemet e kishin lidhur me atësinë e Harry-t.

“Analiza bazohet në algoritme të sakta dhe identifikon një korrespondencë të jashtëzakonshme midis fytyrës së Harry-it dhe të ish oficerit kalorësiak “– zbulon Ezio Denti -, “ndërsa nuk ka ngjashmëri midis Harry dhe Princit Charles“- shton ai.

Ky lloji i ekzaminimit ka një besueshmëri të lartë dhe mund të ketë vlerë ligjore. Softueri, në fakt, analizon 80 nyje në fytyrë dhe i krahason ato. Për saktësi maksimale, ekziston vetëm testi i ADN-së. Nëse testi do të ishte i vërtet, zbulimi mund të ndryshonte pasuritë brenda familjes mbretërore Britanike njëherë e përgjithmonë.

Fakti është që Ezio Denti është i sigurt për besueshmërinë e studimit të tij. Ajo që u raportua na sjell një seri të tërë thashethemesh që, prej disa kohësh, qëndrojnë pezull rreth jetës së Harry-t.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu