• |
ide | kryesore

“Kush mori thesin me lekë dhe liroi kriminelët”, nëna e Santiago Malkos: Gjakun do e kërkoj deri në Hagë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme ka përfunduar hetimet për vrasjen e ish-policit Santiago Malko më 27 gusht të vitit 2019 në Tiranë dhe çështja ka shkuar tashmë në Gjykatë.


Lexo më tej: SPAK mbyll hetimet për vrasjen e Santiago Malkos: Kush janë autorët dhe pse u ekzekutua ish-polici 


Ndërkohë nëna e Santiago Malkos, Bukuri Malko në një intervistë për gazetaren Klodiana Lala ngre gishtin e akuzës ndaj personave konkretë dhe akuzon policinë se po mbron klanin Duka.

Ajo tha se vrasësit e të birit i ka parë rrugëve të Tiranës teksa kërkon drejtësi.

Djalin ma vrau klani Duka, policia nuk i kap. Ilir Selmanin e kapën pasi e gjeta unë. Ndoqa gruan e Selmanit kur i çonte bukë. Në prill 2019 vëllezërit Duka u kapën. Policia i kapi pasi ndiqnin djalin tim. Kush është gjyqtari që liroi vrasësit e djalit? Kush mori thesin me lekë dhe liroi kriminelët? Edhe ditën e vrasjes Dukat ishin shoqëruar. Kush është polici që mori paratë dhe i liroi? Nuk i ndahem drejtësisë, të më dalë shpirti. I kam parë vrasësit rrugëve të Tiranës. Në polici thonë, pse mërzitesh do t’i kapim. Polici më tha, kur t’i shikosh na telefono.

Kam trokitur deri tek Ardi Veliu, ai nuk më ka pritur në takim. Nuk të presin shefat e policisë janë si baronë droge, me unaza e zinxhirë florinj. Gjakun e djalit do ta kërkoj deri në Hagë. I kam parë Dukat, më kanë kërcënuar. Policia ka kriminelë që ushqehen me gjakun e fëmijëve. Po të dojë shteti i kap, i shtrydh si limon në 24 orë”, deklaroi Bukuri Malko.

5 Comments

  1. Shikoni rritjen 4fish te cmimit te ujit , rritjen e cmimit te karburantit, fruta perimeve. Te ngreje zerin kush do drejtesi. Flm

    1. Këta 2 bythqirat vëllezërit Duka që janë malokë qyrrashë nga Verria e Shëngjergjit bëjnë si cuba vetëm se i mbështet Qefalia deputeti ai mishi me 2 sy. Është e vërtetë që pasi hyn në fuqi ora policore ata dalin dhe shëtisin me makina me xhama të zinj dhe policët bythqira sbëjnë gëk-mëk ndërsa Klodiani në Laprakë u vra nga Polici se kishte dalë në këmbë në 11 të darkës.mirë tju bëhet deleve që votojnë këta vampira që e kanë mbushur këtë vend me vjedhje,krime e drogë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.