• |
ide | kryesore

FOTO/ Italianët pas finales së Wembley kishin lënë dasmat: pas Bernardeschit edhe Verrati vë unazën

-Instant, Sport

Katër ditë pas triumfit të Italisë në kampionatin Europian të futbollit, Marco Verratti dhe Jessica Aidi kanë festuar martesën e tyre në Paris. Për të qenë të saktë, në Neuilly Sur Seine, një qytet luksoz në veri të kryeqytetit francez. Mes të ftuarve kanë gjithashtu edhe Lavezzi dhe Pastore. Festë e madhe është bërë gjithashtu në Manoppello, për qytetarin e saj më të famshëm që ka lidhur martesën. Në faqen zyrtare të Facebook të Komunës së Manoppello, kanë ardhur urimet më të mira nga kryetari i bashkisë Giorgio De Luca dhe nga i gjithë komuniteti: “Katër ditë pas triumfit të Italisë në kampionatin evropian të futbollit, është fitorja e ndjenjave. Marco Verratti ynë dhe Jessica Aidi janë martuar këtë pasdite në Neuilly Sur Seine, një qytet në veri të Parisit. Bashkëshortëve dhe të gjithë familjes së Marcos që u nisën nga Manoppello për të qenë pranë mesfushorit të kombëtares, protagonist i suksesit të Italisë në Ëembley, urimet më të mira nga kryetari i bashkisë Giorgio De Luca, i administratës komunale dhe të gjithë komunitetit. Ne shpresojmë t’ju shohim në Manoppello sa më shpejt të jetë e mundur për një dolli së bashku! “.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu