• |
ide | kryesore

Albin Kurti nxjerr fotot nga Kana: Takova edhe Spike Lee edhe Paolo Sorrentinon

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka ndarë për ndjekësit e tij në rrjetet sociale disa nga fotot dhe mbresat që i ka lënë pjesmarrja në Festivalin e Filmit në Kanë, ku pati mundësi të takojë disa nga emrat më të njohur të kinematografisë botërore veç organizatorëve të Festivalit.


Pasi ka shprehur mbështetjen për artistët e Kosovës që Albin Kurti thotë se janë bërë të njohur në të gjithë botën, ai ka shpërndarë veç të tjerave edhe fotot me regjizorët e famshmëm Spike Lee dhe Paolo Sorrentino të cilët ka pasur shansin t’i takojë në Francë.


Albin Kurti me Paolo Sorentinon

Albin Kurti me Spike Lee

Albin Kurti me artistet nga Kosova

Kurti me familjen dhe Ministren Franceze të Kulturës, Roselyne Bachelot

3 Comments

  1. “Albin Kurti nxjerr fotot nga Kana: Takova edhe Spike Lee edhe Paolo Sorrentinon”
    e pastaj??
    dhe unë takova gimin dhe qemolin,bile përshëndeta dhe ximin e lanit,por nuk e kam shkrujt askund!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu