• |
ide | kryesore

Këshilli i ri Kombëtar, reagon Basha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha ka reaguar pas zgjedhjes së Këshillit të ri Kombëtar, duke i uruar suksese.


Lexo më tej: Partia Demokratike shpall listën fituese, kush janë anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar 


Ai shkruan se të gjithë bashkë, duhet të kapërcejnë vështirësitë dhe të përballen me padrejtësitë. Basha nënvizon ndër të tjera, se këshilli i ri, me përbërje zonja dhe zonjusha, të rinj e të reja, do të jetë një urë bashkëpunimi me shoqërinë, për të ndërtuar “Platformën Qytetare për Demokracinë”, idenë se së cilës ai e shpalosi të shtunën gjatë fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të PD.

Reagimi i Bashës: 

Mirënjohje për delegatët që në Kuvendin Kombëtar përfaqësuan demokratët anembanë Shqipërisë. Suksese Këshillit Kombëtar të përzgjedhur!
Keni besimin e demokrateve dhe demokratëve dhe përgjegjësinë për të luftuar çdo ditë pranë qytetarëve, për shqetësimet e vogla dhe të mëdha të familjeve shqiptare, për të kapërcyer bashkarisht vështirësitë dhe për të qenë zëri i tyre përballë çdo padrejtësie.
Sfidat që kemi përpara janë te mëdha, por vullneti dhe vendosmëria jonë po ashtu.

Këshilli i ri, i hapur për më shumë zonja dhe zonjusha, më shumë të rinj dhe të reja, do të jetë një urë bashkëpunimi me shoqërinë, për të ndërtuar së bashku një
Platformë Qytetare për Demokracinë, sepse ne jemi e vetmja shpresë për shqiptarët që kërkojnë ndryshim.

9 Comments

 1. I vetmi funksion i keshillit kombetar do te jete te blejne secili nga nje boje flokesh per

  kryetarin . 300 anetar, treqint pako me boje, keshtu per 300 dite e kemi te sigurte qe

  kryetarit do ti shkelqejne floket. Pastaj cikli perseritet ashtu si dhe zgjedhjet, Rama fito

  zgjedhjet dhe merr pushtetin, Basha fiton kkyetarllekun e PD-se dhe bojen e flokeve nga

  keshilli kombetar.

 2. Ik mor palaço si nuk po te vjen pak turp ke fut do servila apo Quni si te dush veç dini me ngrejë dorën për ty Ptu fare e keqe ,po ja shtron edit rrugën për së mbari

 3. Ku jane shpellkaret e byrektoret e pd ta pershendesin kllounin e ri te pd se vjeter qe po e con pd nga fotot ja ne fitore

 4. ” sepse ne jemi e vetmja shpresë për shqiptarët që kërkojnë ndryshim ” thote Basha
  Akoma nuk e kupton se tashme per Shqiptaret ky nuk eshte me shpresa por problemi .
  Ti , i gjati ine , elita e sektit mavi dhe gjithe sorosianet jeni problemi i ketij vendi ,
  jeni kanceri qe duhet shkulur me gjithe rrenje qe Shqiptaret te shohin dite te bardha .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu