• |
ide | kryesore

Partia Demokratike shpall listën fituese, kush janë anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka shpallur këtë mesditë listën fituese të anëtarëve të Këshillit Kombëtar.


PD ka bërë të ditur emrat e 300 anëtarëve, që do të jenë në Këshillin Kombëtar të kësaj force politike për 4 vitet e ardhshme.


Në listë nuk shihet se janë shpallur fitues Edit Harxhi, e cila ishte një prej kandidateve për kryetare të PD, dhe Arben Ristani, ish-Sekretar i Përgjithshëm i PD-së.

Ndërkaq, në listë janë emra të njohur si Aldo Bumçi, Agim Baçi, Andi Lila, Asllan Dogjani, Jemin Gjana, Glauk Olldashi, Ahmet Prençi.

Dje, Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike votoi për anëtarët e rinj të Këshillit.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu