• |
ide | kryesore

“Më pëlqen shumë si lojtar”. Brdaric e Latifi elozhe njëri-tjetrit: “Erdha te Vllaznia prej trajnerit”

-Instant, Sport

“Është një lojtar që më pëlqen shumë. Përmirësimi që ka bërë javët e fundit por edhe aftësitë që ai ka, do na çojnë në një nivel tjetër si ekip. Ai ka ardhur këtu për të mbështetur dhe për të ndihmuar ekipin me aftësitë e tij. Është një lojtar që vërtetë e kam qejf. Nesër do e fillojë si titullar, nesër ka mundësinë më të mirë për të treguar aftësitë e tij”. Thomas Brdaric ka lancuar kështu blerjen më të rëndësishme të Vllaznisë në merkaton e verës, duke i bërë elozhe ish-sulmuesit të kombëtares dhe Skënderbeut.


Nga ana tjetër, edhe Latifi nuk mbetet prapa me elozhe: “Ishin bindjet e presidentit, por një nga arsyet kryesore ishte edhe trajneri, i cili ka një eksperiencë të jashtëzakonshme në futbollin evropian, siç e dinë të gjithë”, ka thënë sulmuesi, duke i kthyer me të njëjtën dashamirësi monedhën teknikut. Sic duket edhe gjermani ashtu edhe kosovari kanë adaptuar me shpejtësi mentalitetin shkodran…


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu