• |
ide | kryesore

Dogji një sipërfaqe pylli në afërsi të fshatit Dragobi, shpallet në kërkim autori

-Instant, Lajme, Të fundit

Një person që i vuri flakët një sipërfaqe pylli në afërsi të fshatit Dragobi është shpallur në kërkim.


Dyshohet se personi i shpallur në kërkim ka vënë zjarr në afërsi të këtij fshati dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe e konsiderueshme pylli me ah dhe shkurre.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprën penale “Shkatërrimi me zjarr i pyjeve dhe i mjedisit pyjor”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu