• |
ide | kryesore

“Largohu se më ke bllokuar pamjen”/ Dënohet me 9 vite burg shqiptari, goditi 3 herë me thikë anglezin për një ndeshje futbolli

-Instant, Lajme, Të fundit

Një i ri shqiptar, i cili goditi me thikë një tifoz britanik të futbollit pasi ky i fundit iu ankua se po i bllokonte shikimin në një prej ndeshjeve të Anglisë në Kampionatin Europian. Pëllumb Hysa është burgosur për nëntë vite pasi goditi brutalisht 59-vjeçarin pasi ata festuan fitoren e çerekfinales së “Tre luanëve” kundër Ukrainës. Tifozi i sulmuar nga shqiptari përfundoi në spital kishte nevojë për operacion pasi një nga tre goditjet kishte marrë nga thika, i kishte shkaktuar gjakderdhje të brendshme. Në sallën e gjyqit, Simon Duncan tha se viktima kishte qenë me miqtë si pjesë e një feste duke nxjerrë edhe pamjet nga momentet e përplasjes mes tyre.


Pas një sherri për të liruar pamjen e televizorit, diskutimi duket se përfundoi në mënyrë miqësore sepse gjatë ndeshjes, Hysa përqafoi viktimën kur Anglia shënoi. Madje kur u bë goli i tretë bëri edhe sherr me të. Megjithatë, momente më vonë, Hysa nxori thikën e biftekut dhe e goditi disa herë, para se ta fshihte nën këmishën e tij.6 Comments

  1. Tifozet Angleze jane huligane dhe njerez shume te ndyre dhe ve bast qe Shqiptari eshte vetmbrojtur por Angkezet jane Shume rracista ndaj Shqiptareve dhe e kane denuar me 9 vjet burg. Anglia ishte ajo qe copetoi Shqiperine

    1. O idiot a anglezi e ka goditur me thikë shqiptarin që bën atë palo koment të turpshëm, apo shqiptari e ka goditur anglezin?

  2. Anglezi e ka goditur me thikë shqiptarin që bën atë palo koment të turpshëm, apo shqiptari e ka goditur anglezin?

  3. Bravo shqipe, rrace majmuni linde rrace muti ngordhe por me bese buri. Shqipon mezi e duron shqipoja. Aq injorant eshte, imagjino nje anglez qe eshte vite drite para.

  4. Shqiptari rac e pabese. Te perqafon pastaj te godet me thike pas shpine. Ja pse sbehemi ne. Secili nga ne e ka kte sekuence pabesie ne gen, thjesht sna eshte dhene mundesia ta shprehim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.