• |
ide | kryesore

Përjashtimi i Berishës/ Gjekmarkaj: Basha nuk kishte mundësi tjetër, ishte i vetmi shteg për të kaluar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj ka komentuar vendimin e Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar .


“Nuk ka pyetje të gabuara, por ka diçka të impostuar në pyetjen tuaj. Nuk shtrohet pyeta ishte vendim i gabuar apo ë padrejtë. Nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha apo PD-ja. Duket se ishte shtegu i vetëm për të kaluar. E kam thënë dhe në një media se Sali Berisha është personalitet i madh politik, beteja për statut që mund të bëjë ai, nuk janë beteja për të, pasi janë të një kalibri të vogël.”, tha ai për mediat pak pas përfundimit të mbledhjes së grupit parlamentar.


Vendimi i Bashës erdhi pasi Sali Berisha u shpall non-grata nga SHBA-të.

23 Comments

 1. Kur thua se Basha e Pd nuk kishte shteg tjeter, nenkuptohet qe ju s’ju ha shume meraku qe Berisha eshte penalizuar nga SHBA si i koroptuar ai e familja e tij, por se ju nuk ju la SHBA te luanit me dyftyresi e hipokrizi. PD ishte dhe eshte nje kenete e qelbur.

  1. Nje gje nuk po e kuptojme, Lulushi, qe prej vitit 1993, eshte investimi strategjik, ne Shqiperi, i kriminelit nderkombetar soros. Fillimisht e coi ne Hollande, ku pretendohet se u arsimua, pastaj ne vitin 2000, ne Kosove, dhe hop e desantoi paparashute fare, si minister, ne vitin 2005, vazhdimi dihet nga te gjithe.
   Pse e nxorri zbuluar dhe dogji perfundimisht, Lulushin, krimineli soros, ate e kishte grevethyes dhe vrases te shpirtit opozitar, ne Shqiperi, ai eshte paterica me e forte dhe me besnike, qe mban ne kembe diktaturen-sorosiane ketu, cudi e madhe, me te vertete bej cudi?!

  2. po spe duhet te na plasi trapi per berishen edhe familjen e tij, berisha te ikte te luante kazino si nanoja, edhe jo gjithe diten ne fb me qytetarin dixhital

   1. Dhe te dilte ne TVKLAN tek blendi uturaku ku te thoshte qe Rama eshte burre shteti sic tha para 25 prillit..

    po sala seshte kumarxhi si Nano o tope

 2. Mund të jepte dorëheqjen ore zotni. Na e nxive ftyren. Me elementa si ti është normal që na thonë malokë, e që malokët janë servila të çdo pushteti. Jepi Malokut, na thonë, një pistoletë e ai vret ghith fisin po ti thojë bajraktari.

 3. jane te zgjut maloket, e dredhin shpejt.

  ka dhe rruge te tjera plot sic kishte edhe per zgjedhjet por qe basha i la , por, ky gjekmark e ka kuptu qe duhet me kap noi lek nga rama shpejt se me bashen ska shans me bo lek, i merr leket vet basha. te pakten mark marku e tha troc dhe dha doreheqjen.

  Gjekmarkaj shitet me.lire dhe me shpejt, burr i zgjut fiks si ai muti tjeter sander lleshaj. i kapin shpejt situatat, kur ka lek per tu marre

  sidomos per .vendimin e drejte kunder nje plaku qe ska ambicje politike, nuk ka asnje rruge tjeter se eshte shume e rende per femijet e sales…..

  Jan.te zgjut i kapin situatat direct kap ca te kapesh ta I sepse pas 2025 ska me lek pd …

  Aty mezi te votojne kur je ne rregull jo me te behesh me ramen e sti hedh njeri qyrret..

  Gjekmarkaj po smorri leke tani e di qe do te perfundoje tek murrizi ne lushnje per kafe muhabet… me salianjin , gaz bardhin ferdi n mbase dhe me kete rushaj e gjate, me passporte kroate….

 4. Nje gje nuk po e kuptojme, Lulushi, qe prej vitit 1993, eshte investimi strategjik, ne Shqiperi, i kriminelit nderkombetar soros. Fillimisht e coi ne Hollande, ku pretendohet se u arsimua, pastaj ne vitin 2000, ne Kosove, dhe hop e desantoi paparashute fare, si minister, ne vitin 2005, vazhdimi dihet nga te gjithe.
  Pse e nxorri zbuluar dhe e dogji perfundimisht, Lulushin, krimineli soros, ate e kishte grevethyes dhe vrases te shpirtit opozitar, ne Shqiperi, ai eshte paterica me e forte dhe me besnike, qe mban ne kembe diktaturen-sorosiane ketu, cudi e madhe, me te vertete bej cudi?!

 5. te ikte vete me mire o gjekmarkaj . ai tashme eshte kart e djegur dhe mori ne qafe te gjithe demokratet . pse ke ndonje shprese per fitore ti tani ?

 6. Jo po filmi Shtigjet e luftes

  apo shtegu i dhive i satom

  gjekmarkaj u shit tek rama me shpejtesine e drites

 7. Ky njeri i sjell turp malësorëve të vërtetë! Kur do vij ajo ditë kur atdhedashësit e vërtetë do t’i kapin për zhelesh këta tradhtarë??!!

 8. Nuk kishte shteg tjeter? Ça lloj llogjike eshte kjo? Apo servil pa futur akoma kembet . Po pse tani mendon se ka ngel shteg? Mendon se ke ndonje mundesi fitimi? Tani jo shteg por as gardh , as lendine e as mal nuk ke . Ke vetem xhungel te pafundme .

 9. Heshtja eshte flori thote populli o kokeshpulle, lere te dali vete i zoti punes te flasi se fshalli qe duket sdo kallauz

 10. Edhe ti servil i amerikanëve!!!Si o nuk kishte ça të bënte!!!Nuk ka dorëheqje????Po ta bënte do fitonte shumë më tepër. Por nuk mund ta bëjë një që ska bole për më tepër i shitur si dhe ti mor zotni!!Pa pret nga një që ka idhull Kadarenë poetin e oborrit komunist!!!

 11. Përse rrëzohen idhujt? Sepse natyra njerëzore është e prirur të fantazojë dhe të fillojë të besojë ato që vetë ka krijuar.

  Demokratët nuk i kanë sot asnjë borxh Sali Berishës. I kanë dhënë atij në 30 vjet gjithçka nga shpirti i tyre. I kanë dhënë besim, admirim, pushtet. Janë rrahur dhe dhunuar për të.

  Janë hequr nga puna, keqtrajtuar dhe terrorizuar. Shumë prej tyre, në këmbim, nuk kanë marrë asgjë. Sepse ata kanë besuar, shpeshherë me naivitet.Shpellkare kur ja lepini bythen e karin ketij gjek markajt sepse ky ja lepin të salihut ishte burre ky,sot kur ky gjek markaj eshte pro bashes ju shpellkare të salihut e shani,maloku me i mire,ka palluar nonen e vet thote populli

 12. Ky ishte i vetmi shteg për të kaluar z.Gjekmarkaj ? Po a bete nje arsyetim ju se ku te çon ky shteg ? A e dini se mbas ketij “shtegu” nuk ka rrugdalje perveç gremines . Meqenese Basha ishte kaq ne veshtiresi , kur nga njera ane eshte USA dhe nga ana tjeter lideri historik me mbeshtetje te palekundur nga simpatizantet dhe militantet e kesaj paretie pse nuk e zbatuat statutin e partise , pse nuk u votua nga kongresi apo me mire akoma nga baza ? Ne kete menyre perjashtonit mundesine e vetshkaterrimit . Dhe nese demokratet do te ishin dakort , atehere te largohet Saliu dhe kushdo tjeter qe e ka demtuar dhe po e demton PD-ne dhe opoziten .
  Po te beje edhe pyetjen nje milion dollarshe z. Gjekmarkaj : A mendon seriozisht se kjo ishte zgjidhja me e mire e mundeshme ? A mendon se duke vepruar sipas qejfit te liderit , PD-ja dhe opozita do te behet me e fort ?
  A mendon seriozisht se keshtu e perçare dhe e dobesuar , PD-ja ka ndonje shanc te vije ndonjehere ne pushtet ?
  Gjithmone ky bukuroshi spanjoll as ka pyetur njeri e as ka zbatuar rregullat e partise , gjithmone hesapet i ka bere pa hanxhine , por kete radhe e qelbi dhe e legenosi fare . Me mire te kishte bere harakiri sesa te vriste Saliun , PD , simpatizantet e saj dhe rrjedhimisht Shqiptaret dhe Shqiperine . Sepse tashme jemi pa opozite ose me sakte nje opozite ne grahmat e fundit , nje opozite ne shtratin e vdekjes .

 13. Kishte tere kohen per ta diskutuar ne Parti dhe per te vendosur!

  Nqs e ke shumicen me vete vepro, edhe me votim, si burrat. Ne te kundert jep doreheqjen, prap si burrat. Per me teper Luli e mbrojti Berishen deri ne fund! Nqs U.S i paska dhene Lulit fakte, ti nxjerre ne shesh, dhe te sqarohet publiku njehere e mire.

  Boll me veprime skutherie, pas kraheve. Per kaprico te ndonje sahanlepiresi.

  Mua kjo me duket si teater e gjitha, per te zhvendosur vemendjen nga mandati i 3-te i Ripjerdhjes. Dhe kam frike, keshtu do shkoj ky mandat bandit.

 14. Shtegu ishte te jesh i pavarur se dhe Vendet me re humbura te Afrikes nuk lejojne ambasadoret te perzjehen ne punet e tyre. Plehra servile dhe muter

 15. Per ç’fare shtegu dalje flet z. Gjekmarkaj (per te cilin kam konsiderate si publiçist) nuk ka asnje dalje e asnje shetg per PD ashtu siç e ka katandisur llulli! Kater humbje rradhasi e asnje grime e morali o, pendese per demin qe i ka sjelle PD-se, as rama armik i betuar i shtetit te se drejtes nuk do bente me keq se çka bere llulli ! Nese ca figura te reja si Gjonmarkaj, na gezonin se me ne fund diçka do ndryshonte….. me mire te mos kishin ardhur, i mjafonte PD-se, llumi ne te cilin eshte fundosur! E vetmia shprese e PD eshte doktori dhe kjo eshte e trishte, megjithese ka mbeshtetjen pa kufi te gjithe popullit, te djathte e te majte se bashku! I urojme nga zemra te ringjalle shpersat e vdekura te shqiptareve! Ku nuk ka shprese nuk ka jete …. Kete beri llull basha pershqiptaret! Ne hale shkofte!!

 16. Per shtegun e anusit te qirbythistave te qelbistanit e ka fjalen.
  Se nuk behet vendi me spiunafshatarevgjiterhajduteperversakurvababuce…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.