• |
ide | kryesore

Tensioni për targat/ SHBA thirrje Kosovës e Serbisë: Zvogëloni tensionet menjëherë, pa vonesa!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasada e SHBA i ka bërë thirrje Kosovës e Serbisë të zvogëlojnë tensione menjëherë pas reciprocitetit me targat.

Qeveria e Kosovës vendosi që të mos lejojë më asnjë mjet të futet në territorin e saj duke qarkulluar me targa serbe, por të zëvendësuara me ‘RKS’.


Lexo më tej: Targat/Tensione në kufirin Kosovë-Serbi. Flet Kurti, reagon Vuçiç

SHBA ashtu si BE kërkon përmbajtje, veprime të mëtejshme dhe zvogëlim të tensioneve.

REAGIMI NGA AMBASADA E SHBA NË KOSOVË

Ne i bashkohemi Bashkimit Evropian duke i bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të ushtrojnë përmbajtje, të përmbahen nga veprimet e mëtejshme të njëanshme dhe të zvogëlojnë tensionet menjëherë, pa vonesë.

2 Comments

  1. Ore W.C-ra, pse i beni njesh fajtorin, me te pafajshmin, dhunuesit, me te dhunuarit, pushtuesit, me te pushtuarin, vrasesin, me viktimen, serbine, me Republiken e Kosoves?!
    Si tha kryeministri A.KURTI, me gishtintregues ngulur tek targat e paligjeshme te serbise; “sa te jete kjo (serbja) do te jete dhe kjo e Republikes se Kosoves” full stop, PIKE.
    RECIPROCITET = RESPEKT = SOVRANITET, KAQ, o hale-atet strategjik, te kombit Shqiptar!

  2. Serbia kishte disa vjet qe e ben mete gje dhe Ameriqente nuk thane gje. Kosova sapo filloi ta bente dhe Amerika kerceu perpjete. Ameriqente jane mbeshtetes te Sllaveve dhe grekeve. Armiku yne me i rrezikshem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.