• |
ide | kryesore

U kap me armë e kokainë, vihet në pranga 26-vjeçari në Shijak

-Instant, Lajme, Të fundit

Një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje është goditur ditën e sotme. Policia njofton se në pranga ka rënë një 26-vjeçar me inicialet E.V. Ky person akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe i shpërndarje të drogave të forta. Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Audi”, me të cilën ky person po qarkullonte, iu gjet dhe sekuestrua një armë zjarri pistoletë, 1 krehër dhe 10 fishekë.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” dhe “Vjedhja e energjisë elektrike”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu