• |
ide | kryesore

Përfshihen nga flakët kodrat e fshatit Derven në Krujë

-Instant, Lajme, Të fundit

Flakët e zjarrit kanë përfshirë kodrat e fshatit Derven, në Krujë.


Deri më tani janë djegur rreth 10 ha tokë, me shkurre dhe pyje.


Ndërkohë mësohet se fatmirësisht për momentin zjarri është larg qendrave të banuara.

Në vendin e ngjarjes ndodhen zjarrëfikëset të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu