• |
ide | kryesore

Dënimi i Llallës/ Rama: Po luftojmë korrupsionin, kemi bërë përparime shumë të rëndësishme në këtë drejtim

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama në një intervistë nga Nju Jorku për televizionin francez “TV5MONDE”, ka deklaruar folur për herë të parë për vendimin e GJKKO për dënimin e ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla.


Për këtë çështje Rama tha se po vendi ynë po bën një luftë të hapur ndaj korrupsionit dhe arrestimi i tij është një fakt.


“Fakti që pandëshkueshmëria në Shqipëri nuk është më një normë, fakti që ka njerëz me pushtet që kanë dalë para gjykatës dhe janë dënuar flet vetë. Po bëjmë një luftë të hapur ndaj korrupsionit, për shtetin e të drejtës, dhe ndaj trafikut të drogës dhe kemi bërë përparime të  dukshme në këtë drejtim”- tha ai.


5 Comments

  1. Asnjëherë se ke luftuar. Vetëm luftë klasash ke bërë. Dhe Llallën po e dënon me faktin e “korruptuar “por po e dënoni me gjyqtarë të komanduar të partisë!!!Në bashkëpunim me socialistët demokratë amerikanë sepse nuk pranoi të dalë kundër ligjit dhe për faktin se është nga një familje e persekutuar. Ja pra lufta kundër korrupsionit!!Ti smund ta bësh se ndryshe del kundër vetes dhe hajdutëve të tu.

  2. I pari ne liste je ti, o sulltan. Po do te te vije radha edhe ty, mos u bej merak.
    Sa per Llallen, eshte drejtesi selektive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.