• |
ide | kryesore

FOTO/ Eskorta i merr 2.5 milionë £ klientit pasanik, rrezikon 7 vjet burg

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Një “eskortë” që mashtroi një klient të pasur duke i marrë 2.5 milion paund, do të përballet me të paktën 7 vjet burg. Louise Caplan, 34 vjeç u takua me “viktimën” e saj, një 68-vjeçar që e rezervoi atë përmes një agjencie online.


Ai është një parter në një bankë dhe i dha vajzës 1 milion paund dhurata. Por më vonë, Caplan e bindi atë me mashtrime që t’i jepte 2.5 milionë funte të tjera për të financuar sipërmarrjet e saj të biznesit në Dubai dhe Dublin, që të dyja nuk arritën asgjë.


Kur miliarderi i martuar e kuptoi se po mashtrohej thirri policinë dhe ajo u akuzua për mashtrim. Caplan, nënë e një fëmije pranoi mashtrimin në gjykatën e Aylesbury. Ajo do të dalë sërish në gjykatë dhe pritet të përballet me një dënim të gjatë me burg.

Caplan ka një numër të madh profilesh në mediat sociale ku pretendon se është një stiliste mode dhe CEO e një kompanie të zhvillimit të pronave. Kur iu afrua një gazetar i “The Sun” ajo tha: “Oh, fantastike” dhe përplasi derën. ©LAPSI.al

Caplan, 34, met her 68-year-old victim after he booked her through an online agency Caplan is due in court again on Wednesday and faces a lengthy jail sentence When her married victim finally realised he was being duped he called the police and she was charged with fraud

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu