• |
ide | kryesore

Tërmet i fortë në Kroaci

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter ka rënë rreth orës 21:57 në qytezën e Jabuka të Kroacisë, sipas autoriteteve vendase.


Ndërsa Qendra Europiane Mesdhetare të Sizmiologjisë saktësoi se tërmeti ka rënë në një thellësi prej 5 km dhe 40 km nga Spliti. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme.


Kroacia është tronditur ndjeshëm përgjatë këtij viti nga tërmetet ku kujtojmë se më tragjiku ishte ai i 29 dhjetorit të kaluar, me magnitudë 6,3 të shkallës rihter.

Për pasojë humbën jetën 7 persona dhe u regjistruan dëme të mëdha materiale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.