• |
ide | kryesore

Zjarr në Bubq/ Digjet një magazinë, rrezikohen banesat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një sipërfaqe pylli në fshatin Bubq ka marrë flakë. Zjarri i favorizuar nga era ka depërtuar brenda një magazine me bazë ushqimore për blegtorinë. Për pasojë, magazina është djegur tërësisht, ndërsa zjarri vijon ende.


Dy zjarrfikësit e Krujës ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për lokalizimin e flakëve. Sipas news 24 po luftohet që zjarri të ms i afrohet banesave, që ndodhen pranë vatrës së zjarrit. Ndërkohë, paraprakisht mendohet se zjarri ka ardhur nga pakujdesia.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *