• |
ide | kryesore

Basha apo Berisha?/ Del sondazhi i Euronews Albania se kë preferojnë demokratët

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Votuesit e Partisë Demokratike preferojnë më shumë Sali Berishën sesa Lulzim Bashën. Në anketimin e muajit shtator, Euronews Albania pyeti shqiptarët se cilin prej dy udhëheqësve pëlqejnë më shumë.


65% e votuesve të PD pëlqejnë sot më shumë Berishën, ndërsa 57% preferojnë Lulzim Bashën.


Ky rezultat përmbys atë të një muaji më parë, kur ende pa shpallur vendimin për largimin e Berishës, Lulzim Basha gëzonte popullaritet në 67% të votuesve të PD, ndërsa Berisha ishte në nivelin e 56%.

Këtë trend ruajnë edhe shifrat që tregojnë popullaritetin e Berishës dhe Bashës në të gjithë popullsinë. Në muajin gusht, Lulzim Basha gëzonte popullaritet më të lartë se Berisha mes shqiptarëve.

Anketa e muajit Shtator tregon rritje të mbështetjes në popullsi për Sali Berishën, nga 19% në 29%. Ndërkohë për Lulzim Bashën mbështetja mbetet thuajse e njëjtë, nga 26% në 24% të shqiptarëve. /Euronews Albania7 Comments

  1. Gjithmone keshtu ka qene. Basha ishte nje lolo qe demokratet e kishin te veshtire ta pertypnin ndaj dhe e sorrollasnin neper goje sa me thene.

  2. kush i ha keto pacavure sondazhe qe behen ne shqiperi. Dhe aq me teper nga ju medja qe i keni shit edhe shpirtin ketij djallit qe na qeverise. aq me teper ne keto kohe te gjithe mendjen tek saliu dhe basha e kane njerzit e nuk kane as buke te hane.

  3. Mos u beni qesharaka me sondazhe pasi dihet qe manipulohen. Mbildhni kuvendi ose qofte dhe referendum dhe do ta shikoni nese Lulzime Perngu merr me shume se 5 % dhe kete e them me rezerva pasi mund te dali dhe me poshte se 5

  4. Nuk i besoj sondazheve por gjithsesi sot ne PD kemi muzike “tallava” ku “llumpen proletariati” po provon veten. Rrofte e qofte “baba”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *