• |
ide | kryesore

Video/ Partizani shkon në ‘luftë’ para derbit me Tiranën: Daja tenton ti korigjojë shënjestrën sulmuesve të tij

-Instant, Sport, Video

Derbi kryeqytetas ka tjetër peshë mbi lojtarët dhe pikërisht për të larguar tensionin nga të tijtë, përpara përballjes me Tiranën të hënën në javën e gjashtë të Superiores, tekniku Ilir Daja bashkë me stafin teknik ka rezervuar një pasdite argëtuese për ekipin: lojtarët janë vënë përballë njëri-tjetrit jo si zakonisht në fushën stërvitore, por në një lojë “paintball”.Partizani shkon në luftë, si një parapërgatitje morale e derbit, ose tentativë e teknikut për të korigjuar shënjestrën e sulmuesve të tij, që ka lënë për të dëshiruar në 5 javët e para të kampionatit, me vetëm 4 gola të shënuar, dy nga të cilët me penallti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu