• |
ide | kryesore

Komiteti Teknik nuk ndryshon masat, aprovohet doza e tretë e vaksinës dhe nis aplikimi që nga 1 nëntori

-Instant, Lajme, Të fundit

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka marrë vendimin që të mos ndryshojë masat aktuale ndaj koronavirusit. Kryetarja e këtij Komiteti, Mira Rakacolli, bëri thirrje për zbatimin me rigorozitet të masave aktuale.


“Komiteti i ekspertëve mendon se niveli i masave shtrënguese do të mbetet i njëjtë. Komiteti tërheq vëmendjen për zbatimin e tyre me rigorozitet”, tha Rakacolli.


Në mbledhjen e fundit të Komitetit është aprovuar edhe doza e tretë e vaksinës për personat mbi 60 vjeç. Po ashtu do të lejohet edhe vaksinimi i fëmijëve mbi 16-vjeç, me konsensusin e prindërve dhe atyre 12-15 vjeç që vuajnë nga sëmundje me ulje të imunitetit.

4 Comments

  1. Ju lutem, censuroni surratin e kesaj bakteres me 2 kembe, se po na trembni kafshet shtepiake.
    Ose njoftoni per ‘pamje te renda’..

  2. Hahaha 16.01 sa kom qesh megjithese nuk eshte per te qesh por per ti shkerdhy robt. Kush rrote kari ra ne dashuri me kete?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu