• |
ide | kryesore

Ditë me diell dhe temperatura deri në 24 gradë

-Instant, Lajme, Të fundit

Moti i kthjellët vijon mbizotërimin në të gjithë territorin shqiptar nga mëngjesi në mbrëmje këtë të enjte. Vranësira të lehta do të ketë në skajin jugor dhe gjatë pasdites edhe në verilindje.


Temperaturat e ajrit rriten lehtë, me gati 1°C në mëngjes dhe mesditë duke bërë që dy vlerat ditore të luhaten nga 4 në 24°C. Era vijon kryesisht e lehtë dhe deri mesatare në luginën e Drinit nga drejtimi verilindor, ndërsa nuk pritet dallgëzim në brigjet detare.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu