• |
ide | kryesore

Nis administrimi i dozës së 3-të ditën e hënë, do vaksinohen edhe të rinjtë mbi 16 vjeç

-Instant, Lajme, Të fundit

Ditën e hënë do të nisë administrimi i dozës së tretë anti-Covid për të gjithë personat mbi 60 vjeç. Në vendimet e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve u rekomanduar që të gjithë individët mbi këtë moshë të marrin një dozë përforcuese të vaksinës anti-Covid. Edhe të rinjtë mbi 16 vjeç do të mund të marrin vaksinën anti-Covid. Ndërsa fëmijët mbi 12 vjeç do i nënshtrohen vaksinimit me autorizimin e prindërve dhe vetëm nëse kanë probleme shëndetësore.

Deri tani është vaksinuar 35 % e popullsisë, ndërsa janë imunizuar plotësisht me të dyja dozat 31 % e popullsisë shqiptare. Aktualisht në Shqipëri po vaksinohet me vaksinat Pfizer, Astra Zeneca dhe Coronavac. Deri tani në vendin tonë kanë mbërritur mbi 2 milionë e 500 mijë vaksina anti-Covid. Vaksinimi është i hapur për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç.


10 Comments

  1. Dpza e # rekomandohet vetem per moshat e medha dhe me probleme dhe jo per kedo o ju qifte Kina robt dhe e keni pak. Do vije dita kur te jepni llogari o kafshe me fytyre njeriu

    1. Jam duke lexuar komentet e ju, talebaneve ! Tirja eshte mikja juaj se i jepni buke..Tritanin dhe Bashen i kam miq.

      1. Ta dine talebanet se cfare speciesh jeni ju komunistet e rinj, “njerezit e rinj” te shokut Enver, vrasin veten direkt!

  2. Pasi tallen jargaviten mallkuan kedo qe nuk besoi te “shkenca” e dr vdekjes fauci tani kovidiotet blu na dolen me parrullen te jesh kunder vaksines je komunist..edhe thoi j gishtit tim eshte me antikomunist se legene si ti, basha dhe tritani bashke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu