• |
ide | kryesore

Daja i 8-vjeçarit të vrarë kërkon dënim me vdekje: Autorin ta varin në mes të Fierit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Daja i 8-vjeçarit që u rrëmbye, u vra dhe u gropos në fshatin Grecalli të Fierit ka vetëm një kërkesë për shtetin.


Autorin, Klodian Çalamanin, ta varin në mes të Fierit.“Nga shteti kërkojmë vetëm varje. S’ka ligje. Apeli im më i madh është ma nxirr aty në mes të Fierit ma var, asgjë tjetër. Ky është apeli i fundit. Shteti do ta marrë, do ta nxjerrë prapë. Unë nuk di gjë për motivin”, thotë Nikolin Braja me lot në sy e mjekrën që i dridhet.

Vogëlushi do të përcillet sot në banesën e fundit, teksa pranë shtëpisë së tij edhe sot janë vendosur forca policie.

Lexo më tej: “Kthim i dënimit me vdekje?”/ Rama: Sfida, të zbatojmë ligjin Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *