• |
ide | kryesore

Operacioni i madh antidroge në Tiranë, arrestohen 6 persona dhe shpallen 2 në kërkim

-Instant, Lajme, Të fundit

6 persona janë vënë arrestuar ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia e Tiranës. Nga blutë e Tiranës njoftohet se në kuadër të operacionit policor të koduar “VIJIMI”, vihen në pranga 6 shtetas, 3 prej tyre punonjës të OSHEE-së, si dhe shpallen në kërkim dy të tjerë. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në vijim të hetimeve dhe në funksion te procedimit penal të regjistuar muaj më parë, për veprat penale në fushën e kultivimit dhe shitjes së narkotikëve, si rezulat i veprimeve të kryera, arrestuan në flagrancë shtetasit: M. K., 27 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë, i dyshuar per veprën penale “Vjedhje e energjisë elektike kryer në bashkëpunim” dhe “Trafikimi i armëve dhe municioneve”;


B.B., 39 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Vjedhje e energjisë elektike kryer në bashkëpunim” dhe “Ndërtim i paligjshëm”; E. M., 42 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.