• |
ide | kryesore

Padia e Metës ndaj Dvoranit, SPAK kërkon pushimin e çështjes

-Instant, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) kërkon pushimin e çështjes në lidhje me padinë që presidenti Ilir Meta ka ngritur kundër ish-kreut të KED-së, Ardian Dvoranit. Presidenti i Republikës e kallëzoi Dvoranin në SPAK më 18 shkurt të 2020-ës, duke e akuzuar si shkelës të ligjit dhe të Kushtetutës. Ardjan Dvorani është sot gjyqtar i Gjykatës së Apelit Administrativ të Tiranës.


Seanca pritet të zhvillohet nesër në orën 09:00.5 Comments

  1. Lapsi lereni keto ceshtje pa peshe. Shifni se cfare shkruajne mediat e tjera dhe ngrini alarmin se çfare rezikon shoqeria nga keto nisma mafjoze sorosiane ne shqiperi, nderkohe me shume se gjysma e vendeve te BE eshte kundra tyre.
    Panorama citon qeverine se:
    Nevojiten ndryshime në legjislacionin që trajton në mënyrë specifike çështjet e ndjeshme ndaj personave LGBTI+, siç janë Kodi i Familjes, Kodi Penal dhe Ligji i Birësimit që janë në pritje, dhe si dhe Ligji për Njohjen e Identitetit Gjinor.
    Këtyre nismave legjislative duhet t’u jepet prioritet në periudhën e ardhshme, me qëllim që legjislacioni shqiptar të përputhet me standardet ndërkombëtare dhe ato të BE-së”

  2. Po krijon diversion mer fisqir. Nuk e rru karin kush per lgbt. Pse jane akoma komunister qe dalin e thone komunizmi eshte ne anen e duhur te historise. Dhe pse jane akoma ne pushtet bijte e tyre ? Duhet te jene ne burg

  3. Dhe nuk e kam as me e fshi nga historia rropqirllekun komunist dhe vemjet e dala prej tyre, jo jo e kam me te thjeshte. Burg per fisqirat. Ndryshe ska ndryshim. Burg per ta

  4. Pse nuk e ka bere non grata BE sorosin o pidhropsha, sorosi financon projektet e BE dhe na mbyll gojen neve. Mjaft me perrallat e bashkim ropqirjan se ja pam vlerat. Ata tolerojne sorosi & co. Pra nuk i plas trapi jane ne comfort zone me kaosin e krijuar dhe me riciklimin ne kurrizin e njerzve ne pozicionin tim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.