• |
ide | kryesore

Kanye West gati ti prish romancën Kim dhe Pete

-Instant, Paparazzi, Slider

Kanye West ka ende shpresë se do të rikthehet me Kim Kardashian. Reperi bëri një deklaratë publike për divorcin e tij nga Kim në mes të romancës së saj të re me Pete Davidson.
Kanye West mbajti një fjalim për martesën dhe familjen e tij gjatë vizitës në Skid Roë të mërkurën, më 24 nëntor.


“Tregimi që Zoti dëshiron është që ju të shihni se gjithçka mund të paguhet”, tha ai. Në të gjitha këto marrëdhënie, ne kemi bërë gabime. Unë kam bërë gabime. Unë kam bërë publikisht gjëra që nuk ishin të pranueshme si bashkëshort, por tani sot, për çfarëdo arsye – nuk e dija se do të qëndroja pikërisht këtu, nuk e dija se do të isha përballë këtij mikrofoni – por unë jam këtu për të ndryshuar këtë tregim”, tha 44-vjeçari.
Fituesi i Grammy vuri në dukje përkushtimin e tij ndaj katër fëmijëve që ka me Kim Kardashian: North, Saint, Chicago dhe Psalm.


“Unë duhet të jem pranë fëmijëve të mi sa më shumë që të jetë e mundur. Kështu që kur të largohem do të marr një shtëpi pranë shtëpisë së tyre. Unë po bëj gjithçka për të qenë pranë situates”, tha Kanye.
“Po përpiqem ta shpreh këtë në mënyrën më të arsyeshme të mundshme, në mënyrën më të qetë të mundshme, por unë duhet të kthehem në shtëpi”, u shpreh reperi.
Muzikanti përfundoi duke sugjeruar se Zoti do ta lehtësojë pajtimin e tij me Kardashian për të mirën më të madhe.
“Nëse armiku mund ta ndajë Kimye-n, do të ketë miliona familje që mendojnë se ndarja është në rregull … por kur Zoti – i cili tashmë ka fituar dhe është kështu – e bashkon Kimye-n, do të ketë miliona familje që do të ndikohen dhe do të shohin se ata mund të kapërcejnë punën e ndarjes, traumën e djallit që përdoret për të kapitalizuar dhe për t’i mbajtur njerëzit në mjerim, ndërsa njerëzit shkelin njerëzit e pastrehë për të shkuar në dyqanin Gucci”, tha ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu