• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe 6 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 6 presona të infektuar, e nga ana tjetër, për fat të mirë, nuk është shënuar asnjë viktimë. Sa i përket të shëruarve ato janë 5, duke e dërguar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 157.763 persona.


Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë: 


28 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.514 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.763.

Në total numri i rasteve aktive është 335.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu