• |
ide | kryesore

Reshje bore në Gramsh, në dy fshatra trashësia arrin 30 cm

-Instant, Lajme, Të fundit

Reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshin territorin e Shqipërisë 24 orët e fundit kanë krijuar problematika në disa akse rrugore.


Në rrethin e Gramshit dy fshatra të dy njësive administrative janë mbuluar nga dëbora ku trashësia arrin deri në 30 cm. Për të udhëtuar drejt fshatit Rovje në njësinë administrative Kukur, në fshatin Grabova A të njësisë administrative Lenie, drejtuesit e automjeteve janë të detyruar të përdorin zinxhirë.


Aktualisht nuk ka raportime për fshatra të izoluar e ndërprerje të energjisë elektrike.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.