• |
ide | kryesore

VIDEO/ Deputetja e PS ngatërron “Green Pass”-in me “Grin Prasin”!

Arkiva, Lajme, Syri i Lapsit, Të fundit, Video

Kryetarja e Komisionit të Ligjeve, Kloditla Bushka është përfshirë në debate me kolegët e PD-së për vaksinimin e detyrueshëm ose siç njihet në Europë pajisjen me “Green Pass” (Pasaporta e Gjelbër).


Por gjatë shpjegimit deputetja e PS-së, ka bërë një gafë. Në vend se të thotë “Green Pass”-in, ajo e ka quajtur “Grin Prasin”.


“Jam dakord me disa kolegë këtu, Sot Italia është mbyllur e gjitha, askush nuk hipën në tren, nuk përdor transport publik, nuk hy në restorante e bare pa paraqitur Green Prasin, dy vaksina të bëra. Në 4 janar do i shohim dhe ne masat për kategori të caktuara”, tha ajo.


13 Comments

  1. Hahaha o te marte muti shalet moj shurrufull muti. Ngaqe e keni menjen ne pras e ne banane dhe nje llaf anglisht tamam se thoni. Pale kur thone, u mbylli Italia, i mbylli Japonia. Pra duhet te mbyllet cdo gje pa bere asnjefare statistike, vlerezim rrisku te Omikronit.

    Oficeri kryesor i shendetesise ne Afriken e Jugut e tha te qarte qe Omicron eshte me simptoma shume te lehta dhe ska nevoje per panik, keta robqirat terrorizojne robt me masa extreme e vaksina me dhune.

    Yt ju qifsha bushtrat o Klotilda Bucja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.