• |
ide | kryesore

Denar Biba në krye të “Konkurrencës”, 2 vota të PS kundër

Arkiva

Denar Biba është emëruar në krye të autoritetit të Konkurrencës, me shumicë votash nga parlamenti.

Biba ka marrë 72 vota pro, 37 kundër dhe 0 abstenime nga Kuvendi dhe do të zëvendësojë në krye të “Konkurrencës” Luljana Latifin.


Mungojnë të paktën 2 vota nga PS dhe një prej tyre ishte paralajmëruar nga Erion Braçe. Votimi u shoqërua me debate mes maxhorancës dhe opozitës në Kuvend, ku fillimisht PD pati pretendime se fletët e votimit nuk kanë firmat e përfaqësuesve të saj, si anëtarë të Sekretariatit për Procedurat, Votimet dhe Etikën, siç e thotë rregullorja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu