• |
ide | kryesore

Basha nga selia e PD: Sot ditëlindje e thyer, e përçanë për interesa personale

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD Lulzim Basha ka pasur një prononcim të shkurtër për mediat teksa hyri në selinë e PD, ndërkohë që në stadiumin “Air Albania” do të niste Kuvendi i thirrur nga Sali Berisha. Kryedemokrati e quajti një “ditëlindje të thyer” këtë ditë të shënuar për PD-në, por dha mesazhin se pas kësaj ditE, “PD do dalë e bashkuar dhe e vendosur për demokratët”.

“Gëzuar 11 dhjetorin ditëlindjen e PD, ditëlindje e thyer nga ata që e përçanë PD për interesat e tyre. Nga kjo ditëlindje PD do dalë e bashkuar dhe e vendosur për demokratët”, tha Basha.


7 Comments

 1. ky sdi ca flet ,jemi te percare po do dalim me te bashkuar.Ku? Si?
  Ky se leshon karrigen edhe pse cdo njeri me sy ne balle e kupton qe ky ka fituar ne parti vetem kur ka pasur mbeshtetjen e saliut.
  Nje lider normal kudo ne bote i rikthehet votimit ne menyre qe ti jape fund situates aktuale ….keta nuk duan zgjedhje se e dine qe humbin ,dhe ideja se sapo u zgjodh bie poshte ,cdo forve politime apo edhe qeveri nese ka siruata te till i nenshtrihet votes …..me kujtohet Tsipras dikur qe vetem se nuk kaloi reforma e propozuar nga qeveria shkoi ne zgjedhje te prakoheshme …..ne skemi lidhje me perendimin ne duam karrigen o plak …..qe te zhvasim nepermjet shpurave …….

 2. o debil per faj tendit se kerkon karike dhe privilegje te pa merituara arriti ne kete gjendje partia e shpreses se popullit shqiptar te shumevuajtur nga diktatura qe ti do ta vendoses perseri. ky kuvend eshte shpresa e demokrateve te ndershem pi te ishetreguar pak i mencur duhet ta kishe evituar duke dhene doreheqie e votua r perseri

 3. o debil per faj tendit se kerkon karike dhe privilegje te pa merituara arriti ne kete gjendje partia e shpreses se popullit shqiptar te shumevuajtur nga diktatura qe ti do ta vendoses perseri. ky kuvend eshte shpresa e demokrateve te ndershem pi te ishetreguar pak i mencur duhet ta kishe evituar duke dhene doreheqie e votua r perseri

 4. o debil per faj tendit se kerkon karike dhe privilegje te pa merituara arriti ne kete gjendje partia e shpreses se popullit shqiptar te shumevuajtur nga diktatura qe ti do ta vendoses perseri. ky kuvend eshte shpresa e demokrateve te ndershem pi te ishetreguar pak i mencur duhet ta kishe evituar duke dhene doreheqie e votua r perseri

 5. Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, botuesi i gazetës TemA shkruan:

  “Sot Partia Demokratike u nda dhe zyrtarisht nga Berishizmi. Berisha po bën mitingun më të vogël të historisë së tij në stadium Basha po bën aktin më të guximshëm të jetës së tij duke i qëndruar përballë në emër të vlerave perndimore për të cilat u themelua PD. Dhe në shoqatat e Hysni Milloshit shumica ishin me Enver Hoxhën por shqiptarët jo”

 6. Luli mjaft i sherbeve Sorosit dhe Rames ca pret te te largojn ne dru demokratet shko votoju mundet te fitosh perseri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.