• |
ide | kryesore

Lajmi i fundit/ Adriatik Llalla arrestohet në Itali

-Instant, Lajme, Të fundit

Arrestohet në Romë të Italisë ish-prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla.


Më 8 tetor Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar shpalli në kërkim ndërkombëtar emrin e Adriatik Llallës.


Nga verifikimet e atëhershme rezultoi që Llalla të ishte larguar jashtë vendit pak ditë para shpalljes së vendimit të gjykatës për ta dënuar atë me dy vite burg dhe për t’i konfiskuar pasurinë.

Ish-kryeprokurori është dënuar me 2 vite burg për fshehje pasurie dhe emri i tij është renditur në listën e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar.


2 Comments

    1. Jam dakort me Meten dhe Berishen, po Ramen, Beqaj, Lali Erin, Tigrin, etj… nuk duhet dhe kto te arrestohen dhe denohen per korrupsion?
      Apo kto jasne te ndershem nuk kane bere aspak korrupsion??
      Njerez te peshtire, e shisni bythen dhe Vendin per 5 lek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.