• |
ide | kryesore

Skandali me pagat, prokuroria e Tiranës zbarkon në tre institucione

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Prokuroria-e-Tiranes_1.jpg

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë po kryen veprimet hetimore për veprat penale Shpërdorim Detyre dhe Ndërhyrje në sistemet kompjuterike, në lidhje me shpërndarjen e të dhënave sensitive të qytetarëve.


Prokuroria ka dërguar grupin hetimor për të kryer veprime tek AKSHI, ISSH dhe Drejtorinë e Tatimeve.


Të dhënat e pagave të janarit të mbi 637 mijë qytetarëve të punësuar në sektorin publik dhe atë privat, po qarkullojnë lirisht përmes aplikacionit whatsapp prej ditës së djeshme.

Ndërkohë sot ndërsa Rama ishte në konferencë për mediat për këtë skandal u publikuar dhe databaza me pagat e prillit.


4 Comments

  1. O te keqen e Rilindjes?

    Ku jane rilindasit perbindesh si Ahmetaj, Beqja, Balla, Spiropalka, etj., pse nuk flasin???

  2. Zbarkuan “heronjte e femijeve”dhe “tmerri i krimineleve”:))). Ate qe duhet ta rrasnin ne burg te parin si promovues te kesaj makinerie te kombshme patronazhimi e kane Kryeminister. Fatkeqesisht, “heronjte e femijeve” as nuk jua mbajti tajarja te mernin ne pyetje qoft dhe nje patronazhist te vetem e jo me Ramazanin qe eshte dhe shefi i shefes (Kimetes) se KAPS-it:).

    Hajde se ja hodhet skandalit te milionave te inceneratoreve me kete skandalin e listepagesave. Kete te listepagesave, do e mbuloni neser me ndonje rrotkarllik tjeter rilindsash, dhe shqiptaret shohin Big Brother ke Top Inceneratori TV.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.