• |
ide | kryesore

Zbulohet laboratori i kriptomonedhave në Durrës, arrestohet një person

-Instant, Lajme, Të fundit

Një persona ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi dyshohet se prodhonte kriptomonedha.


Mesditën e sotme është arrestuar një person identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur dhe janë sekuestruar 210 makineri, të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhimin e kriptomonedhave, shkruan abcnews.al.


Ndër të tjera mësohet se pajisjet ndodheshin në një magazinë në fshatin Pjesëz në Shijak, të marrë me qira nga disa persona nga Tirana.

Ndërkohë vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje dhe për kapjen e personave që mund të jenë përfshirë në këtë .


1 Comment

  1. ca problemi ka te prodhosh kriptomonedha. nuk jan drog, nuk eshte e jashligjshme. ca eshte ky karllik. vetem nqs vidhte energjin ok, po prodhimi ne vetvete nuk eshte aktivitet i jashtligjshem. ka shum firma te fuqishme qe merren me kete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.