• |
ide | kryesore

Moti ekstem, bora e dendur mbulon Llogoranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Moti i keq nga veriu ka zbritur dhe në jug. Mësohet se mbrëmjen e sotme reshjet e dëborës kanë zbardhur Fierin, Vlorën dhe rrethinat. Reshje të dendura borë kanë përfshirë mbrëmjen e së shtunës Qafën e Llogarasë në qarkun e Vlorës. Bora po bie me një intensitet tepër të lartë dhe tashmë trashësia e saj ka arritur në disa centimetra dhe në aksin nacional që kalon në këtë zonë.

Policia ka shtuar masat e sigurisë dhe rekomandon drejtuesit e mjeteve që të jenë të pajisur me goma dimri apo zinxhirë nëse duan të kalojnë në Qafën e Llogorasë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu