• |
ide | kryesore

Kapen 56 kg lëndë narkotike në Greqi që vinin nga Shqipëria

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kapet serish drogë në kufi me Greqinë. Policia greke ka sekuestruar rreth 56 kg marijuanë në Igumenicë në kuadër të një operacioni të zhvilluar mëngjesin e sotëm.


Gjatë kontrollit të ushtruar në një automjet që vinte nga kufiri i gjelbër, janë gjetur dhe sekuestruar 2 çanta me 48 pako që përmbanin 55 kg 618 gram marijuanë. Ndërkohë, në pranga ra drejtuesi i mjetit, një shtetas grek.


Gjate kontrolleve në dy banesa në pronësi të tij u gjeten dhe sekuestruan 104 gram marijuanë, 1345 euro, 2 celulare, 1 peshore. Mjeti i sekuestruar rezulton i marrë me qira.

Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar ne zonat kufitare rreth 470 kg marijuane qe vinin nga Shqiperia.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.