• |
ide | kryesore

Vrasja për gjakmarrje në Lezhë, 17-vjeçari: Isha pajisur me armë prej 1 viti

-Instant, Lajme, Të fundit

17-vjeçari Florian Përvathi e planifikuar prej kohësh vrasjen e fqinjit të tij, Lek Lekgjonaj. Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me krimin për gjakmarrje që ndodhi mesditen e së hënës në fshatin Manati të Lezhës. Adoleshenti ka deklaruar në polici se ishte pajisur me armë prej të paktën 1 viti.

17-vjeçari Florian Përvathi menjëherë pas ngjarjes ka shkuar tek zyra informacionit në Komisariatin e Policisë Lezhë ka lënë armën mbi tavolinë dhe i traumatizuar e gjendje të rënduar psikologjike ka thënë se kishte qëlluar me armë. Menjëherë blutë janë vënë në lëvizje dhe të orientuar nga i riu të cilin e morën me vetë kanë shkuar në vendin e ngjarjes. Aty gjetën të vrarë 65-vjeçarin Lek Lekgjonaj, vëllai i Ndue Lekgjonaj, që i vrau babanë Përvathit në 2009, kush ishte vetëm 4-vjeç.


6 Comments

 1. Ti je një i pabesë!
  Po ta dinte që di do ta vrisje, ai do të ishte larguar!
  vrasësi i babait tënd vrau një të pafajshëm
  edhe ti një të pafajshëm vrave – ai që të vrau babanë po lan koqet në plazhet e Australisë

 2. Ti je një i pabesë!
  Po ta dinte që di do ta vrisje, ai do të ishte larguar!
  vrasësi i babait tënd vrau një të pafajshëm
  edhe ti një të pafajshëm vrave – ai që të vrau babanë po lan koqet në plazhet e Australisë

  Por nuk ke faj që ke dërrasa mangut – u rrite me dhunë dhe vuajtje!

 3. Ti je një i pabesë!
  Po ta dinte që di do ta vrisje, ai do të ishte larguar!
  vrasësi i babait tënd vrau një të pafajshëm
  edhe ti një të pafajshëm vrave – ai që të vrau babanë po lan koqet në plazhet e Australisë

  Por nuk ke faj që ke dërrasa mangut – u rrite me dhunë dhe vuajtje! !!!

 4. Ky eshte burre,edhe pse vetem 17 vjec.Te veprojne keshtu te gjithe ata qe jo vetem nuk kane marre asnje sherbim nga policia e “shtetit”,por ne shumicen e rasteve,edhe jane tallur prej tyre,do shikoni se si do vendoset “rregulli”,automatikisht,duke iu treguar vendi edhe policise…..

  1. Car flisni o njerez, a jeni ne terezi nga trute???
   Personi qe u vra ishte totalisht i pa fajshem, vrasesi i babait te tij ben qef ne Australi tani qe flasim…
   Kush vret njerez te pa fajshem nuk eshte burre por eshte thjesht nje buralec, nje langaraq i pa bese.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu