• |
ide | kryesore

Dalin emrat e parë/ Zbulohet kë do kandidojë Basha në Durrës dhe Rrogozhinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Dalin dy emrat e parë nga Partia Demokratike e Lulzim Bashës të kandidatëve për kryetar të Bashkisë në zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit.


Mediat raportojnë se degët e PD kanë propozuar Ferdinand Saraçin si kandidat për Bashkinë e Rrogozhinës dhe Luan Hotin për Durrësin.


Emrat e tyre pritet që të miratohen nga kryesia e PD e më pas të zyrtarizohen si kandidatë për zgjedhjet e 6 Marsit.

Mbeten për të zbuluar tashmë 4 emrat e tjerë nga radhët e Partisë Demokratike. Më herët, Partia Socialiste zbuloi dhe emrin e kandidates për bashkinë e Lushnjes, ndërsa më herët kishte bërë publikë kandidatët e tjerë.

Po ashtu, të dielën ishte Komisioni i Rithemelimit të PD që zyrtarizoi 6 kandidaturat për këto zgjedhje me anë të Primareve.


3 Comments

  1. Ja paska qr, paska gjet dhe nje te dyte pervec Enkeled Alibej koklymit😂
    O Brave, do te qihet plaka o kone i Ramazanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.