• |
ide | kryesore

Kryemadhi: Çfarë ndodhi në takimin Meta – Berisha

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së mohon që të ketë patua dijeni të takimit Meta – Berisha përpara firmosje së koalicionit “Shtëpia e Lirisë”. Madje Kryemadhi tha se Meta nuk ka folur në emër të LSI-së.


“Në dijeninë time, Meta nuk e ka takuar Berishën në emër të LSI. Edhe unë nga mediat e kam marrë vesh. Megjithatë Meta e ka takuar Berishën në mes të ditës në pallatin e Brigadave. Kishte kohë që flitej mes Petrit Vasilit, Oerd Bylykbashit, Endrit Brahimllarit dhe Belind Këlliçit për këtë çështje.


Ne e kishim një ide se si do të dilnim në këto zgjedhje. Absolutisht që Meta nuk i ka dhënë asnjë garanci Berishës. Ne nuk zgjodhëm Berishën, por ne zgjodhëm atë institucion që quhet “primare”. Askush nuk mund ta mohojë që ata kandidatë dolën nga një proces votimesh në qytetet e tyre” – tha Kryemadhi në emisionin “Opinion”. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Mona eshte grua e ndershme dhe e sinqerte, une e besoj cfare thote per takimin e Berishes me Meten, ata vetem kane shijuar Ngjala dhe nje gote vere si perhere ne raste veshtiresie te perbashket.

  2. Mos ishte edhe kete rradhe Bora qe i beri ftese xhaxhi shokut sali, apo ishte mama dhia. Shikjeni kete surrate para disa vitesh e shiheni sot……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.