• |
ide | kryesore

FOTO/ “Non grata” nga SHBA, por Vangjush Dako del publikisht në fushatën për Durrësin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kush tha që ish-kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ishte larguar nga politika pas shpalljes “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës?

Ai vijon të punojë në heshtje për Partinë Socialiste sidomos në qytetin që e drejtoi për vite me radhë. Së fundmi Dako është shfaqur publikisht edhe në takimet e fushatës së kryetares në detyrë të Bashkisë së Durrësit, Emirjana Sako.


Dako shihet mes disa personave në një takim që sipas BaklanËeb është zhvilluar të shtunën në njësinë administrative numër 6. ©LAPSI.al

foto galeri foto galeri

10 Comments

  1. Si ka mundesi..
    Duhet me patjeter nje ligj. Qe te gjith ata qe jan non grata nga usa. Duhet te mos mern me asnje aktivitet politik.

    1. Po siq ja ven Berishes me traste ne shpine per ta nxjerr nga politika ashtu shoqja Ambasadore duhet te flas nje fjal dhe per kete vogelushin…!!!!ndryshe i beri shqipetaret te gjith te urrejn Ameriken !!!e cila ska faj se zdi gje cben kjo e maot ne Shqiperi.

  2. PD e ka në genin e saj, në ADN. Mjaft të thuhet se ç’prej kur u themelua e deri më sot, ajo është parti akuzatore por kurrë idesh. Idetë te ajo, më saktë lidershipi i saj, dje e në çdo kohë, edhe sot gjithashtu, janë diçka e huaj, e largët, e pamundur. Është një parti që ende nuk dihet se ç’mendim politik ka apo lëvron. Personazhet që e udhëheqin e atë, janë robotikë në (mos)mendim e ligjërim, të thatë, sipërfaqësorë, shabllonë e të mërzitshëm. Salihu ka pese muaj o shpellkare bythQira qe ben fushate kur ka non grata ne bythe o kurva maloke

    1. ndofta ska mendim politik po figurat e saj nuk shprehen si rrugac gangster si puna jote rames apo velis me bo…l k….e by….po ndofta ne boten tende kjo esht ide me kuptim,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.