• |
ide | kryesore

Ukrainasit ikin për të shpëtuar nga lufta, qëndrojnë në radhë në kufi me Poloninë

-Instant, Lajme, Planet

Sulmet edhe bombardimet e rusëve në Ukrainë kanë sjellë deri më tani largimin e rreth 2 milionë qytetarëve.


Mediat e huaja kanë publikuar , turma të mëdha njerëzish janë mbledhur në një stacion treni në qytetin perëndimor të Ukrainës në , Lviv, në një përpjekje për të shpëtuar nga pushtimi rus dhe për të hyrë në Poloni.


Nga pamjet e publikuara në mediat e huaja  shihet se shumë njerëz kanë ngelur duke pritur me orë të tëra për të hipur në një tren.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.