• |
ide | kryesore

VIDEO virale në rrjet, ministrja Edona Bilali: Edi Rama është në rrugën e duhur për t’u bërë Zeus

Syri i Lapsit


Ministrja e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali nuk e ka frenuar aspak fantazinë, pasi sipas saj, Rama është rrugës për tu bërë Zeus.

Gjatë një interviste e cila është bërë virale në rrjet, ministrja dëgjohet të thotë se edhe opozita është duke dhënë kontributin e saj që Rama të kthehet në një Zeus dhe që Shqipëria të kthehet në një monarki të munshme. Mësohet se deklarata është bërë para tre vitesh gjatë një emisioni televiziv.

“Zoti Rama vërtetë nuk është Zeusi, por unë do e perifrazoja nuk është akoma Zeusi por është në rrugën e duhur pasi përveç pjesës që ai ka në staf dhe në qeveri është edhe opozita me qëndrimet e ditëpasditshme është duke dhënë dhe ajo kontributin e vetë që me pas një Zeus i cili pastaj të kthehet edhe forma që qeveriset Shqipëria ndoshta në një kshu Monarki të mundshme”, tha Bilali.


20 Comments

 1. Kemi pare gra qe poilitika i ka ashpersuar e bere si burra me fustan, dike qe e dinim inteligjente dhe eshte bere nofke per servilet, nje tjeter qe hyri ne politike si grua e rafinuar dhe u shfytyrua ne e rendomte, pa llogaritur ministre qe nuk kane sjelle asgje ne qeverisje, por Bilali do te mbetet histori e humor per cdo tavoline.

  Me idolatrine e semure per shefin e madh te saj, ndoshta tregon si merret e mbahet nje karrige tek Rilindja.

  1. Pupupu ku la arrit ps. Ministre kjo

   Do kete leviz nga varri servet pellumbi dritero agolli ramiz alia.

   Kot me pyt i her tak ngjelen ca then fbi dhe cia per zeusin ?? Se ka mundesi te jete emer kod opera ioni i cias dhe fbi per zeusin tone me objektiv te bkh dhe spak te zbresi putini NGA pushteti ne rusi dhe ukraina te hyje ne nato

   Duhet pyt i her taku per bilalin dhe operacioni zeus

   Picke e semes c’vete

     1. Kjo eshte kamban alarmi ku ka shkuar shqiperia dhe ku duan ta coin

   1. ik moj shurr, njeri i shpërlar nga truri, ufo, mduket se ky kryeministri jua shtrin kabllin ktyre se ska mundesi tjeter……

  2. Keshtu meson kur të till kuçka thurin lavde disa hajdutve i pari hajdutve eshte KM RAMA i dyti zuzar luli basha dhe rrokulliset ky vend si mos me keq

 2. Njera prej pulave te kotecit rilindisto-edvinist paska guxuar te kakarise dhe te beje glasa pa marre leje! Cfare kuraje!

  1. Keto lloj idiotesh I kemi ne cdo hap,ne cdo post qe nga patronazhistet e deri te zyrtaret qe marrin paga dhe nuk vene asnje dite ne pune dhe nuk I kontrollon asnje Audit se auditi jane ca te thera si kjo.

 3. Po ti moj debile pidh i marre edhe ne turi dukesh se je imbecile. Tipike turkeshe me surrat burri, islamike dhe talebane ne zhvillim e siper. Zeusit tand dhe ty ju paça shkerdhy tane nderin e ropve. Ptuuuu fare e keqe.

  1. Byth lepirja ne nivel tjeter kur shemtira ben te zgjuaren zot na ruaj nga mbetjet neveri pa fund maskarallik i pa shembullt kur te kalojn ca vite kjo do duket si te filmi. Dekja e kalit do dali dhe thoj kame thene une qe shqiperia do behet por jo me rilindjen

 4. Zeusi yt esht byth qiri me i madh qe ka vendi moj debile. Ty vetem ne se te qi me gishta se ndryshe ai s ka oreks per ty turi Orangotango.

 5. Vetëm një Nuremberg i qetëson shpirtrat në Shqipëri!
  Po jo dënime me vdekje se është lule,jo burgime në kushtet e sotme se është kavalishencë,jo…
  E keni parasysh ndjesinë që ke kur kap për herë të parë në dorë bishtin e shatës….
  E kjo të jetë për nja 15 vjet dashuria e tyre,buka e tyre…të punojnë që të hanë
  T’u merret çdo kacidhe,edhe pse mund të pretendojnë se e kanë trashëgim nga Pal Golemi( që edhe i vdekur i tmerron armiqtë me sy),dhe të punojnë me shtatë që të hanë…
  Dhe nuk kam hallin e Ermonela Felajt apo Antoneta Dhimës,se ato si fshatare që janë e thajnë shatin,madje as hallin e Ballukut se e rregullon me brigadierin ajo,kam hallin e Dumës,Spiropalit,Tabakut me shoqe….janë të vockla mor aman ..
  Sa për këtë jevgën nga Shkodra,mendoj punë më të zgjedhur….pastruese në WC publike …Ajo e meriton!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *