• |
ide | kryesore

Protesta në gjithë Shqipërinë, qytetarët bllokojnë edhe “Rrugën e Arbërit”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përveç Rrugës së Kombit, apo në autostradën Tiranë-Durrës, qytetarët kanë bllokuar edhe Rrugën e Arbërit.


Dhjetëra banorë të Bulqizës, Burrelit e Peshkopisë kanë kundërshtuar rritjen e beftë të çmimeve.


Ata janë grumbulluar në Rrugën e Arbërit dhe e kanë mbajtur të bllokuar atë për disa minuta. Disa nga protestuesit kanë fikur mjetet në trasenë e rrugës dhe i kanë braktisur ato. Drejtues të Komisariatit Bulqizë u kërkuan organizatorëve ta lirojnë rrugën pasi bllokimi i saj është vepër penale. Pati momente konfrontimi fizik mes protestuesve dhe efektivëve të Policisë.2 Comments

  1. Shpetimi shqiptareve vjen vetem kur te angazhohen ne rrug te drejt do ven per udheheqes perfaqsues te vlerave njerez te drejt dhe vetem ato mbajn barazi ne popull

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *