• |
ide | kryesore

Protesta zhvendoset tek Gjykata e Lartë, qytetarët bllokojnë rrugën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas mbylljes së protestës përballë Kryeministrisë, një grup protestuesish kanë bllokuar rrugën tek Gjykata e Lartë.


Kujtojmë se pas mbylljes së protestës te Kryeministria, ata paralajmëruan se protesta do të vijojë çdo ditë në orën 17:00 në Tiranë, dhe çdo të shtunë do të zhvillohet marshim.


Ndërkohë protesta vijon prej pesë ditësh, ndërsa këtë dielë qytetarët marshuan nga sheshi Skënderbej drejt Kryeministrisë, ku edhe protestuan që prej orës 11:00, duke kundërshtuar rritjen e çmimeve.

5 Comments

  1. Opo nuk merr vesh ky idiot nga bllokimi i rrugeve dhe protestave paqesore . Duhet ti thyesh turinjt atij dhe sorollopeve qe ka nga pas . Duhet bere alla jelekverdhe , zjarr karburanteve , supermarketeve e kryeministrise

  2. Kjo lloj opozite e drejtuar nga “kryetarë” të emëruar prej kryetarit të përjetshëm, nuk ka sesi të njohë zgjedhje brenda partisë së vet e jo më të njohë zgjedhjet e lira në garën me kundërshtarët politikë. Le të bërtasin sa të kenë takat se ata paskan fituar por ua paskan vjedhur zgjedhjet e se një kanë dalë gjithmonë fitimtarë por qenkan ndeshur me “masakra elektorale”, qytetarët e thjeshtë të këtij vendi kanë arsye pse të qeshin me pupacët politikë të lindur me këmishë, që kujtojnë se mund ta gënjejnë dhe popullin siç gënjejnë veten.Ti hani mutin tani

  3. Le te behen protesta sa te duhen vetem rruget mos te zihen se ka rob qe duan te levizin me makine per punet e veta e smerren me politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.